komentáře k filmu

9. prosince 2007 v 14:25
  • Krásný film ! ... Za ty slzy jsem se tentokrát nestyděl, protože věřím, že tenhle film tak zapůsobí na každého - kdo má srdce :) ... Kate Winslet patří už dlouho mezi mé "nej" a tady svou pozici s přehledem obhájila. Stejné "vysvědčení" platí i pro Johnnyho Deppa a Dustina Hoffmana.... "Peter Pan" mi nic moc neříká, ale samotná premiéra Barrieho hry je natočena tak báječně, že jsem dostal chuť si přečíst knížku :)¨
  • Prvoplánově krásné, ovšem i přesto ve výsledku OPRAVDU krásné. Režisér Marc Forster sice celou dobu sází na jistotu, jeho nekonečné prolínání dvou různých světů (ať už Nezemě s realitou, Deppových vizí se skutečností, či prostého střetu dvou pohledů na jednu událost) však takřka dokonale naplňuje veškeré požadavky na jímavé drama o lidské velikosti. A když se zaposloucháte do úžasné hudby Jana Kaczmarka, velmi snadno zapomenete na to, že tenhle film je v podstatě jen další roztomilou variací na standard "dojemné biografie o výstředním umělci". 90% P.S. U filmu jsem nikdy v životě nebrečel, ale Neverland byl jedním z těch čtyř pěti, u nichž jsem měl co dělat. Notoričtí plakálkové si při nádherném finále asi vybrečí oči z ďůlků. Čímž se mimochodem podepisuji pod několikrát zmíněnou emocionální nářezovost inkriminované "neverlandovské" věty :-)
  • Ke snímku jsem přistupoval s obavami, jelikož Peter Pan mi toho moc neříká, navíc film se rozjížděl velice pomalu, ale příběh člověka, který rád zůstává v dětském světě, se mi líbil. OPRAVDU JSEM SI NA CHVÍLI MYSLEL, ŽE BY TO MOHLO TRVAT VĚČNĚ.
  • K tomu, aby divák opravdu a plně docenil tento film by bylo jistě třeba shlédnout samotnou divadelní hru Peter Pan. Méně náročný divák se spokojí s některou s filmových verzí a někomu to možná bude úplně šuma fuk. Mě se zatím poštěstilo vidět pouze filmovou verzi Petera Pana . I když nevím jestli můžu hovořit právě o štěstí. Kdo viděl nejnovější Hoganovu verzi, tak ví o čem asi píšu. Je mi úplně jedno na kolik je scénář Davida Mageeho pravdivý a na kolik je do něj zakomponována fikce. Pravdu řkouc, nechci to ani vědět, protože pak by se asi vytratilo to kouzlo, kterým tento film oplývá. Mnoho lidí se diví jak režisér syrového dramatu Ples příšer dokázal natočit tak dětsky hravý a pozitivně naladěný snímek. Já se ničemu divit nemůžu, když jsem Ples příšer neviděl. Finding neveraland je snímek, který je určený spíš dospělým než dětem. Je totiž hlavně o tom, na kolik je pro dospělého důležité, aby porozuměl dětské duši. James Barrie to uměl a byl za to tvrdě odsuzován ze všech stran. Barriemu však fandíme a sdílíme s ním jeho nadšení a zápal, se kterým dokáže celé hodiny každý den strávit se skupinou čtyř kluků a jejich ovdovědlou matkou. Nádherná atmosféra se až z nezdravou rychlostí dokáže přenést na diváka a plně si jej podmanit. Při hrách na indiány si každý nachvíli dokáže zavzpomínat na dobu, kdy mu bylo osm. Komu by to snad nemělo u sledování dojít jsou určeny naprosto špičkově vedené prostřihy, ve kterých se střídá výplod vlastní fantazie divokého západu s obyčejným anglickým dvorem, kde se ve skutečnosti všechno odehrává. Barrieho fantazírování dosahuje neskutečných rozměrů a vrcholí ve scéně, kdy on a jeho manželka vcházejí každý do své ložnice. Ona do ložnice a on do rozkvetlé Země Nezemě. Film byl obdarován přesným hereckým osazenstvem. Johnny Depp ve své další lehce podivínské roli opět exceluje. Nominace na Oscara je na místě
  • Film, který mě na pár pomíjivých okamžiků zase naučil létat.
  • Jako vždy skvělí Johnny Depp, Kate Winslet a Dustin Hoffman v životopisném filmu o "otci" Petera Pana, což je můj nejoblíbenější cizí pohádkový příběh, takže na jeho vznik a autora jsem byla opravdu zvědavá. Teď už můžu s klidem říct, že mě James Barrie nezklamal, protože jen takhle krásný člověk mohl stvořit tak kouzelný příběh. Přiznám se, že mě konec filmu dojmul k slzám. A ještě něco, malý Freddie Highmore je velmi talentovaný herec.
  • Krásně natočený, výborně zahraný a velice plynulý film, který je zábavný i dojemný od začátku do konce. Alespoň na hodinku a půl ve vás probudí dřímající empatii, takže si ho pořádně užijete. Souhlasím ohledně věty "That is Neverland."
  • K přísnějšímu hodnocení mám své důvody Za prvé, jistá odtažitost příběhu Petra Pana. Za druhé, odtažitost způsobu, jakým je tento příběh o stále "dětské duši" zpracován. Tohle je totiž přesně ten druh dospělácké představivosti, který nemá s tou dětskou absolutně nic společného. Projekce dospělých snů do dětí, které tak svým uvažováním, vyjadřováním a chápáním působí neskutečně uměle. Stejně jako samotný fantazijní svět. Tahle umělost vynikne zejména v postavě malého Petera a scény s ním, které mají dojímat (včetně té závěrečné), na mě působí přesně opačně. Jako historické drama by mi film sám o sobě stačil, bohužel, režisér vstoupil i do míst, o kterých nemá ani potuchy.
  • Chvílemi sice zbytečně přeslazená, ale přesto moc krásná pohádka pro dospělé. A Johnny Depp je...však víte...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aaa aaa | 9. prosince 2007 v 14:36 | Reagovat

Našiel som super web - www.TopHry.net - dá sa tam zahrať kopu online hier úplne zadarmo a hry idú aj stiahnuť! Všetkým odporúčam!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama