komentáře

9. prosince 2007 v 14:45
  • Johnny Depp si zaslouží za ztvárnění role George Junga minimálně pochvalu, protože jej zahrál opravdu věrohodně a udělal z něj jednoznačně nejvýraznější postavu filmu (což měl trochu usnadněné tím, že šlo o hlavní roli :)) ). Divák se opět může přesvědčit, že nastoupit do vlaku, jehož koleje vedou po šikmé ploše, je velmi snadné, ale poté, co se z vlaku stane rychlík, už se z něj dost dobře nedá vystoupit.
  • Námět Kokainu, jehož rozjezd ve stylu Tarantinovy Jackie Brownové, který se brzy mění v neurčitého křížence De Palmovi Zjizvené tváře a Scorseseho Mafiánů, se nakonec zastavuje na nevyváženém sentimentu spojeným s nevyhnutelným účtováním zákona, určitě sliboval hodně. Zvláště, pokud je vše natočeno podle skutečných událostí. Jenomže k tomu, aby cesta na vrchol a dolů, byla ještě nějak zajímavá, musí mít neotřelé zpracování. Režisér Ted Demme zvolil dvouhodinovou faktografickou formu, která ničím nevybočuje z průměru, snad jen v kategorii hereckých výkonů, které jako vždy táhne skvělý Johnny Depp, společně s výtečným Rayem Liottou a Jordi Mollou. Penelope Cruz se snaží alespoň trochu setřít image krásky, ale stylové fetování mladých dam už jsem párkrát viděl a v mnohem lepším provedení. V souhrnu tedy ničím nezajímavá a z řady nevybočující žánrovka, jenž mohla dát víc. A nebo ani už ne?
  • Koukám, že Kokain přitáhl výtečnou hereckou skvadru. Vynikajícho Deppa, krásné a rovněž skvěle herecky vybavené Penelope Cruz a Franku Potente a dokonale hrajícího Ray Liottu. No prostě jak jde o Kokain, tak se filmové hvězdy můžou přerazit
  • Tak film jako takovy mi moc nesedl, ale na Deppa se da koukat vzdycky..
  • Každý nový zhlédnutý film s Johnnym Deppem mě usvědčuje , že je to opravdu výborný a talentovaný herec. Depp ma velký rejstřík svého hereckého nadání a dokáže zahrát skoro všechno. Pro mě druhý nejlepší Deppův film, hned po nepřekonatelném Edu Woodovi.
  • Dobré zpracování reálné události s charizmatickým Deppem, který své postavě přidává tolik charizma až mu všichni v sále fandí a proklínají policii, jeho matku a nakonec i tu mrchu co ho prve svedla. Film zpracovává reálnou událost a to celkem podle "realistických pravidel", někdy je až vtipné sledovat arivistické schéma Deppovy postavy, které je tak hodně značné právě pro realistické období a právě proto musím strhnout jednu hvězdičku, zpracovávání reálných příběhu, i když pěkně, není zrovna mým oblíbeným filmovým tématem ...
  • Dobře režisérsky i herecky zvládnutý malý filmový epos. S cílem vyobrazit větu" jednou jsi dole, jednou zase nahoře" na postavě drogového dealera jsou také spojena jednotlivá období, ve kterých měly drogy a společnost tu, či onu tendenci. Jednou měl film barevnou, veselou atmosféru, jindy zase napjatou a depresivní. Celkově film působí velmi kompaktně takový jaký má být - autobiografický.
  • Další pádný důkaz o tom, kdo že je v současnosti zřejmě nejlepším hercem stříbrného plátna. Životopisný film sám o sobě je sice zajímavý, ale nebýt brilantního Deppa, spadl by do průměru a do zapomění. Takto si "pan herec" střihl další z nezapomenutelných rolí.
  • Pro mě nejlepší film s Deppem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama